Zlepšenie presnosti v indoor navigácii s využitím obrazu z kamery

Camera-based Accuracy Improvement of Indoor Localization

Vitajte na stránke mojej diplomovej práce s názvom Zlepšenie presnosti v indoor navigácii s využitím obrazu z kamery. Práca je písaná v anglickom jazyku s názvom Camera-based Accuracy Improvement of Indoor Localization.

Ciele práce:

  1. Preskúmať existujúce prístupy a metódy, ktoré používajú obrázky z kamery na zlepšenie presnosti lokalizácie v interiéri.
  2. Navrhnúť prístup na detekciu vybraných objektov prostredia v interiéri.
  3. Zhodnotiť navrhovaný prístup so zameraním na jeho presnosť a popísať použiteľnosť navrhovanej metódy v lokalizačných systémoch v interiéri.

Objectives:

  1. To explore the existing approaches and methods which use images from camera to improve the indoor localization accuracy.
  2. To propose the approach for detection of selected indoor environments objects.
  3. To evaluate the proposed approach with focus on its accuracy and to describe the applicability of the proposed method in indoor positioning systems.

Študijná literatúra

  1. Mendoza-Silva, G., Torres-Sospedra, J. and Huerta, J. (2019). A Meta-Review of Indoor Positioning Systems. Sensors, 19(20), p.4507.
  2. WALCH, F. et al. Image-based localization using lstms for structured feature correlation. In Proceedings of the IEEE International Conference on Computer Vision. Venice, Italy: Computer Society, 2017. ISBN 978-1-5386-1032-9, p. 627-637.
  3. SZELISKI, R. Computer Vision: Algorithms and Applications. London: Springer, 2011, p. 812. ISBN 978-1-84882-934-3.
  4. ALOM, M. Z. et al. A State-of-the-Art Survey on Deep Learning Theory and Architectures. In Electronics. ISSN 2079-9292, 2019, vol. 8, no. 3, p. 292.

Materiály

Priebežný postup riešenia problému práce je popísaný v nasledujúcich materiáloch, medzi ktorými sú prezentácie k predmetu Diplomový seminár, rozšírené zadanie, analýza s návrhom riešenia a prehľad aktuálneho stavu diplomovej práce.

Plán riešenia

Predbežný plán práce navrhnutý podľa cieľov práce pozostáva z nasledujúcich krokov.

  • Štúdium literatúry a rozšírenie znalostí o princípoch počítačového videnia (computer vision) a strojového učenia (machine learning). ✔
  • Prehľad o súčasných riešeniach nášho problému, hľadanie spoločných čŕt rôznych prístupov a výber tých, ktoré by mohli byť užitočné aj v našom riešení. ✔
  • Výber užitočných sád dát. ✔
  • Zber dát v budove našej univerzity. ✔
  • Predspracovanie dát, výber význačných čŕt (key feature points), napr. detekcia hrán, rohov, objektov... ✔
  • Návrh riešenia s využitím algoritmov počítačového videnia bez pomoci neurónovej siete. ✔
  • Návrh konvolučnej neurónovej siete na rozpoznávanie častí budovy (Jesenná, PA a iné) a experimentovanie so vstupnými obrazmi s rôznou úrovňou predspracovania. (január - február 2021)
  • Testovanie, ohodnotenie a porovnanie oboch riešení.(marec - apríl 2021)
  • Zavedenie do mobilnej aplikácie alebo aplikácie do okuliarov Moverio BT 300 Smart Glasses (ak na to bude priestor).

Úlohy označené ✔ už boli splnené, u ostatných je predpokladaný termín dokončenia uvedený v zátvorke.